Nasze artykuły

Artykuły

Baza 3000 największych firm budowlanych w Polsce

25 lut 2021


Na początku 2021 r. poszerzyliśmy o kolejny tysiąc naszą bazę największych wykonawców w Polsce. Publikowana w formie excel baza jest przydatnym narzędziem wspierającym analizę otoczenia konkurencyjnego na rynku wykonawstwa. Zestawienie przydatne jest również podczas poszukiwania nowych wykonawców i podwykonawców. Baza jest szczególnie pomocna przy doborze lub weryfikacji firm pod kątem wielkości przychodów, zyskowności czy lokalizacji. W bazie prezentujemy przychody i zysk netto firm od 2010 r.

 

Jak wynika z analizy przychodów firm za 2019 r., dostanie się na listę top 3000 wymaga sprzedaży na poziomie 8 mln zł a do uzyskania miejsca w top 1000 konieczne są przychody w wysokości blisko 40 mln zł. Na miejsce w czołowej 500-tce mogą liczyć firmy osiągające przychody przekraczające 75 mln zł. Z kolei miejsce wśród 300 największych firm zapewniają przychody na poziomie blisko 120 mln zł. Miejsce w top 200 gwarantuje sprzedaż powyżej 170 mln zł. Natomiast aby dostać się do pierwszej setki firm budowlanych, należy osiągać przychody w wysokości ponad 300 mln zł.

Dla wielu średniej wielkości wykonawców, dużym wyzwaniem jest przekroczenie 100 mln zł – takich firm naliczyliśmy 366. Z kolei firm o przychodach powyżej 50 mln zł jest ponad 700.

 

 

Tradycyjnie już, do bazy zakwalifikowaliśmy jedynie realnie działające podmioty, rokrocznie generujące odpowiedni poziom przychodów. Nie bierzemy więc pod uwagę spółek celowych, powoływanych np. do jednorazowej obsługi kontraktu lub inwestycji deweloperskiej.

 

Poproś o bezpłatną próbkę bazy

info@spectis.pl