Spectis w Mediach

Komentarze prasowe

Puls Biznesu | Były bankowiec postawił na innowacje budowlane

11 lis 2019


Spółka Macieja Stańczuka stworzyła betonowe bloczki, którymi chce zawojować rynek materiałów budowlanych. Na początku października w oddalonym o 90 kilometrów od Warszawy zakładzie ruszyła produkcja termoizolacyjnych bloczków budowlanych Westa.

Bartłomiej Sosna, Ekspert rynku budowlanego, firma badawcza Spectis:

Z cenowego punktu widzenia to dobry moment na wejście na rynek. W 2019 r. to właśnie w grupie materiałów ściennych raportowane są największe zwyżki cen. W obliczu rosnących kosztów budowy i drożejącej siły roboczej, praktycznie każdy produkt mogący podreperować kosztorys inwestycji ma szansę na przebicie się na rynku. Tańsze rozwiązanie może więc zainteresować zarówno firmy deweloperskie jak i generalnych wykonawców.

Według mnie, wchodzące od 2021 r. podwyższone wymagania co do sprawności energetycznej budynków nie będą miały większego wpływu na to, czy nowy materiał ścienny przyjmie się na rynku. Ściany jednowarstwowe to wciąż niszowa w Polsce technologia budowy. Głównym beneficjentem wchodzących w 2021 r. norm będzie według mnie segment systemów ociepleń.

Pełna wersja artykułu: www.pb.pl