Wydarzenia w SPECTIS

Aktualności

Baza 3000 największych firm budowlanych w Polsce

03 sty 2022


Pod koniec 2021 r. zaktualizowaliśmy naszą bazę największych wykonawców w Polsce. Publikowana w formie excel baza jest przydatnym narzędziem wspierającym analizę otoczenia konkurencyjnego na rynku wykonawstwa. Zestawienie przydatne jest również podczas poszukiwania nowych wykonawców i podwykonawców. Baza jest szczególnie pomocna przy doborze lub weryfikacji firm pod kątem wielkości przychodów, zyskowności czy lokalizacji.

Jak wynika z analizy przychodów firm za 2020 r., dostanie się na listę top 3000 wymaga sprzedaży na poziomie 6 mln zł a do uzyskania miejsca w top 1000 konieczne są przychody w wysokości 38 mln zł. Na miejsce w czołowej 500-tce mogą liczyć firmy osiągające przychody przekraczające 75 mln zł. Z kolei miejsce wśród 300 największych firm zapewniają przychody na poziomie 120 mln zł. Miejsce w top 200 gwarantuje sprzedaż w wysokości 165 mln zł. Natomiast aby dostać się do pierwszej setki firm budowlanych, należy osiągać przychody o wartości 310 mln zł. Dla wielu średniej wielkości wykonawców, dużym wyzwaniem jest przekroczenie 100 mln zł – takich firm naliczyliśmy ponad 360. Z kolei firm o przychodach powyżej 50 mln zł jest 750.

 

 

Tradycyjnie już, do bazy zakwalifikowaliśmy jedynie realnie działające podmioty, rokrocznie generujące odpowiedni poziom przychodów. Nie bierzemy więc pod uwagę spółek celowych, powoływanych np. do jednorazowej obsługi kontraktu lub inwestycji deweloperskiej.

 

Poproś o bezpłatną próbkę bazy

info@spectis.pl