Wydarzenia w SPECTIS

Aktualności

Grupa PowerChina z szansą na pozyskanie w Polsce kontraktów o wartości 3 mld zł

08 maj 2018

Pomimo braku powodzenia w przetargach na budowę Elektrowni Ostrołęka oraz tunelowego odcinka drogi ekspresowej S3, spółki z Grupy PowerChina wciąż stoją przed realną szansą na pozyskanie w najbliższych miesiącach trzech zamówień o wartości ponad 3 mld zł brutto, z których największym projektem jest budowa Północnej Obwodnicy Krakowa.

Wprawdzie jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, aby próbę wejścia na polski rynek chińskiego podmiotu uznać za sukces, jednak warto już teraz zaznaczyć, że w przypadku pozyskania wszystkich trzech kontraktów, Grupa PowerChina pod względem posiadanego portfela zamówień weszłaby do czołowej dziesiątki największych grup budowlanych w Polsce.

Co ciekawe, firma postawiła sobie za cel osiągnięcie pozycji jednego z najważniejszych uczestników nie tylko polskiego, ale także europejskiego rynku budownictwa infrastrukturalnego.

 

 

Analiza 20 największych miast w Polsce

23 kwi 2018

W najnowszej analizie prezentujemy zestawienia planowanych inwestycji dla 20 miast oraz analizujemy kilkanaście kluczowych wskaźników wyprzedzających koniunkturę w budownictwie. Pozwala nam to wskazać, które miasta w najbliższych latach będą motorem napędowym budownictwa.

Malejąca konkurencja na polskim rynku budowlanym szansą na poprawę zyskowności firm

17 kwi 2018

Pełna analiza konkurencji firm budowlanych jest częscią raportu generalnego dla polskiego budownictwa: Rynek budowlany w Polsce 2018-2025.

Sytuacja finansowa firm budowlanych w Polsce pogarsza się

09 kwi 2018

Poziom kosztów oraz rentowności firm budowlanych w Polsce. Pełna analiza w najnowszym raporcie generalnym dla polskiego budownictwa: Rynek budowlany w Polsce 2018-2025.

Przekrojowa analiza oraz 7-letnie porgnozy rozwoju dla 3 głównych segmentów oraz 20 podsegmentów rynku.

Rynek budowlany w Polsce 2018-2025

12 mar 2018

"Rynek budowlany w Polsce 2018-2025” to najważniejsza publikacja w naszym portfolio. Raport skupia się na przyszłości szeroko rozumianego rynku budowlanego, prezentując jednocześnie historyczne szeregi czasowe.

Raport generalny SPECTIS to analiza kluczowych szans i zagrożeń dla polskiego rynku budowlanego na lata 2018-2025.
Twarde dane, prognozy, komentarze eksperckie i analizy SWOT dla ponad 20 segmentów rynku. 

Po rekordowym roku 2017, wartość rynku budowlanego w Polsce w 2018 roku przekroczy poziom 200 mld zł

09 lut 2018

Trwające od kilkunastu miesięcy ożywienie inwestycyjne oraz bardzo dobra końcówka ubiegłego roku wywindowały wartość polskiego rynku budowlanego do nienotowanego wcześniej poziomu. W roku 2018 także oczekiwany jest wzrost wartości sektora budowlanego, jednak w stosunku do wartości Produktu Krajowego Brutto wciąż jest to wynik przeciętny.